Kobieta w ciąży musi dbać o siebie podwójnie, aniżeli normalnie. Jest to tak zwany jej okres ochronny, w którym musi zwracać szczególną uwagę na to, co spożywa, co pije i jak oddziałują nią różne sytuacje. Kobieta musi wówczas unikać stresu, a zabronione jest również przyjmowanie większości leków, które mogą zaszkodzić znajdującemu się pod jej piersią dziecku. A czy na przykład odczulanie wpływa niekorzystnie na zdrowie dziecka?

Otóż prawda jest taka, że teoretycznie nie powinno to wpłynąć niekorzystnie na zdrowie maleństwa, jednakże lekarze zalecają raczej farmakologiczne leczenie alergii podczas ciąży. Są jednak przypadki, w których zezwala się na odczulanie w okresie ciąży. Jakie to przypadki? Można na przykład przeprowadzić odczulanie Bydgoszcz na kobiecie, która uczulona jest na karaluchy lub alergenty kota. Innymi przypadkami są uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych oraz pyłki grzybów pleśniowych. Najpierw jednak należy wykonać odpowiednią diagnostykę, aby mieć pewność, że cała terapia jest dobrze dopasowana. Można to zrobić na 3 podstawowe sposoby – testy skórne, testy z krwi oraz prowokacyjne. Najpopularniejszą jest pierwsza opcja, lecz nie zawsze się sprawdza i konieczne jest badanie krwi. W ostateczności wykonywane są testy prowokacyjne.

Lekarze zezwalają także na odczulanie wtedy, kiedy kobieta uczulona jest na roztocza kurzu domowego oraz pyłki traw, drzew, krzewów, chwastów. W tych przypadkach zaleca się odczulanie poprzez podawanie alergenu, aniżeli poprzez stosowanie leków zwalczających alergie i raczej nic nie powinno stać się wtedy dziecku.

Komentarze z Facebooka
 • Wynajem mieszkania

  Każdy, kto chce wynająć mieszkanie, powinien zdawać sobie sprawę z kilku czynników, które …
 • Wesela tematyczne

  Z reguły każdy ślub wygląda podobnie. Na początku ceremonia w kościele lub w urzędzie stan…
 • Co ustalić z projektantem wnętrz

  Często projektant pracuje nad projektem nawet parę miesięcy. Zależne jest to oczywiście od…
Pokaż więcej podobnych artykułów
 • Kto powinien używać aminokwasy?

  Czym są aminokwasy oraz dla kogo są skierowane? Charakterystyka aminokwasów. Aminokwasy be…
 • Wspomaganie leczenia

  Nie powinniśmy zapominać jak wiele możliwości oferuje nam odpowiednia firma, taka jaka da …
 • Suplementy diety

  Suplementy diety to dostępne bez recepty składniki, które doskonale uzupełniają codzienną …
Pokaż więcej w kategorii Zdrowie