Odczulanie w ciąży

Kobieta w ciąży musi dbać o siebie podwójnie, aniżeli normalnie. Jest to tak zwany jej okres ochronny, w którym musi zwracać szczególną uwagę na to, co spożywa, co pije i jak oddziałują nią różne sytuacje. Kobieta musi wówczas unikać stresu, a zabronione jest również przyjmowanie większości leków, które mogą zaszkodzić znajdującemu się pod jej piersią dziecku. A czy na przykład odczulanie wpływa niekorzystnie na zdrowie dziecka?

Otóż prawda jest taka, że teoretycznie nie powinno to wpłynąć niekorzystnie na zdrowie maleństwa, jednakże lekarze zalecają raczej farmakologiczne leczenie alergii podczas ciąży. Są jednak przypadki, w których zezwala się na odczulanie w okresie ciąży. Jakie to przypadki? Można na przykład przeprowadzić odczulanie Bydgoszcz na kobiecie, która uczulona jest na karaluchy lub alergenty kota. Innymi przypadkami są uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych oraz pyłki grzybów pleśniowych. Najpierw jednak należy wykonać odpowiednią diagnostykę, aby mieć pewność, że cała terapia jest dobrze dopasowana. Można to zrobić na 3 podstawowe sposoby – testy skórne, testy z krwi oraz prowokacyjne. Najpopularniejszą jest pierwsza opcja, lecz nie zawsze się sprawdza i konieczne jest badanie krwi. W ostateczności wykonywane są testy prowokacyjne.

Lekarze zezwalają także na odczulanie wtedy, kiedy kobieta uczulona jest na roztocza kurzu domowego oraz pyłki traw, drzew, krzewów, chwastów. W tych przypadkach zaleca się odczulanie poprzez podawanie alergenu, aniżeli poprzez stosowanie leków zwalczających alergie i raczej nic nie powinno stać się wtedy dziecku.

Previous post Algorytmy Google – Gołąb
Next post Militaria są modne!