Z czasem dochodzimy do wniosku, że te pomarańczowe ściany i kasetony na suficie, to jednak już wyszły z mody. Albo kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego i musimy je wykończyć. Wtedy pojawiają się słowa, którego niejednego z nas przyprawiają o zawrót głowy – ekipa remontowa. Wiadomo, o zespołach do spraw specjalnych krążą legendy. Są jednak 4 elementy, nad którymi powinniśmy się zastanowić, aby wybrać najlepszych w swoim fachu.

Przede wszystkim jest to czas. Można ten element rozumieć dwojako – po pierwsze, jeżeli ekipa remontowa jest dostępna od zaraz, możemy wietrzyć w tym jakiś podstęp. Najskuteczniejsze zespoły mają pozajmowane terminy na kilka miesięcy naprzód. Po drugie – czas trwania wykonywanych prac. Tutaj powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładność nie zawsze idzie w parze z szybkością. Lepiej poczekać dłużej, ale mieć wszystko wykonane perfekcyjnie.

Kolejnym elementem jest polecenie. Warto wcześniej porozmawiać z rodziną oraz znajomymi, czy znają jakiś zespół godny zaufania. W końcu im uwierzymy szybciej, niż stronie internetowej, czy zapewnieniom samych fachowców. Zwłaszcza, że efekty pracy często możemy zobaczyć na własne oczy w domach naszych bliskich.

Oczywiście, dużą (a może i największą) rolę gra cena. Koniecznie musimy się umówić, co do kosztów, które poniesiemy. Jeżeli ekipa remontowa nie potrafi zrobić wyceny, mimo że omówiliśmy nasze wymagania ze wszystkimi szczegółami, nie powinniśmy im ufać, ponieważ po ukończonych pracach, kwota którą podadzą, prawdopodobnie przyprawi nas o zawał serca. Cały kosztorys najlepiej spisać wcześniej na umowie.

Ostatnim kwestią jest pytanie „jeden zespół, czy kliku specjalistów?”. Wybieranie fachowców osobno może nas kosztować nieco mniej. Jednak, kiedy zdecydujemy się na całą ekipę mamy zapewnione kompleksowe wykonanie usług, a dodatkowo, w przypadku jakiś problemów, odpowiedzialność spada na jedną stronę. Musimy być tylko pewnie, że w owym zespole, znajdują się osoby, które są ekspertami w różnych dziedzinach.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Wynajem mieszkania

    Każdy, kto chce wynająć mieszkanie, powinien zdawać sobie sprawę z kilku czynników, które …
  • Co ustalić z projektantem wnętrz

    Często projektant pracuje nad projektem nawet parę miesięcy. Zależne jest to oczywiście od…
  • Skandynawia we wnętrzach

    Już od dobrych kliku lat skandynawskie inspiracje zalewają nas ze wszystkich stron. Czy to…
Pokaż więcej w kategorii Nieruchomości