Jaki rodzaj podmiotu gospodarczego jest odpowiedni dla mojej małej firmy?

Te pytanie zadają tak często przedsiębiorcy. Dzieje się tak, ponieważ wielu zaczyna jako jednoosobowi właściciele lub w spółkach osobowych, a nadchodzi czas, kiedy właściwe – i bardziej korzystne – jest ustanowienie innej struktury podmiotu dla małej firmy.

Przyjrzyjmy się pokrótce 3 głównym typom podmiotów gospodarczych, wraz z tym, które z nich są najbardziej sensowne dla niektórych typów właścicieli firm. Sprawdź: Biuro księgowe Bydgoszcz

Spółka z ograniczoną

Jest jedną z najczęstszych struktur podmiotów gospodarczych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ma na celu ochronę wszystkich osób zaangażowanych w biznes, a także ochronę zasobów osobistych dla wszystkich członków. Oznacza to, że jeśli firma zostanie pozwana, wszystkie aktywa osobiste osób w firmie będą chronione.

Jeśli chodzi o podatki, możesz wybrać sposób opodatkowania. Aby zmniejszyć swoje zobowiązanie podatkowe jako właściciel spółki, możesz wybrać strukturę swojej firmy jako korporację S lub korporację C. Zawsze będzie to ograniczona odpowiedzialność, ale jeśli chodzi o sposób płacenia podatków, możesz wybrać jedną z tych struktur podatkowych, dokonując wyboru klasyfikacji podmiotu.

Więc kto powinien założyć tę formę działalności? Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na ograniczoną ochronę odpowiedzialności, jest ona zazwyczaj najlepszym wyborem dla przedsiębiorców poszukujących dodatkowej ochrony swoich aktywów osobistych. Może to obejmować osoby, które są bardziej narażone na procesy sądowe i wyroki przeciwko firmie. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep stacjonarny lub usługę na żądanie, w której masz do czynienia bezpośrednio z klientami, ta forma może mieć największy sens dla Twojej małej firmy.

kobieta z powiększonymi ustami Previous post Krótko o powiększaniu ust
Next post Czy kosiarki elektryczne dorównują kosiarką spalinowym?