Oto laptopy, które dostaną czwartoklasiści w najbliższym roku szkolnym.

Wstęp

Rządowa inicjatywa wprowadzania nowoczesnych technologii do edukacji osiąga kolejny etap. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło listę dostawców laptopów, które zostaną przekazane czwartoklasistom w ośmiu różnych regionach. Program darmowych laptopów dla uczniów klas czwartych, zaplanowany na rok szkolny 2023/2024, ma na celu umożliwienie dzieciom korzystania z nowoczesnych narzędzi w procesie nauki.

Treść

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło szczegóły dotyczące wyboru dostawców laptopów dla uczniów klas czwartych. W pierwszym etapie programu, laptopy zostaną przekazane w ośmiu wybranych regionach. Rząd zamierza dostarczyć sprzęt uczniom już na początku września, aby umożliwić im wykorzystywanie go od samego początku roku szkolnego.

Na liście dostawców dominuje firma Dell, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie laptopów w trzech regionach: siedleckim, suwalskim oraz w warszawskim-zachodnim. Pozostałe regiony otrzymają laptopy od innych dostawców, takich jak HP i Acer. Warto zaznaczyć, że Łódź znalazła się wśród pierwszych ośmiu regionów, dla których Ministerstwo Cyfryzacji wybrało dostawców sprzętu, co zostało podkreślone przez Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Laptopy, które otrzymają czwartoklasiści w ośmiu regionach

• sandomiersko-jędrzejowski – HP ProBook 440 G9
  • siedlecki – Dell Latitude 3540
  • suwalski – Dell Latitude 3540
  • bydgosko-toruński – Acer TravelMate P2 TMP215-54
  • chełmsko-zamojski – HP ProBook 440 G9
  • radomski – Dell Latitude 3540
  • miasto Łódź – Dell Latitude 3540
  • warszawski-zachodni – Dell Latitude 3540

Również aspekt finansowy programu został ujawniony. Wybór dostawców odbywał się w oparciu o najniższe ceny ofert. Koszty laptopów wahają się w przedziale od 2939,70 zł do 2950,77 zł. Całkowity budżet na zakup laptopów dla czwartoklasistów wynosi ponad miliard złotych. Działania te są częścią szerszego planu, mającego na celu włączenie nowoczesnych narzędzi do edukacji i zwiększenie kompetencji cyfrowych wśród młodych Polaków.

Janusz Cieszyński, szef Ministerstwa Cyfryzacji, podkreślił, że nowoczesne umiejętności cyfrowe są niezbędne w dzisiejszej gospodarce. Polska młodzież ma potencjał, aby osiągnąć sukces w obszarze technologii, a dostęp do nowoczesnych narzędzi, takich jak laptopy, jest kluczowy dla rozwijania tych umiejętności. W kontekście międzynarodowych badań umiejętności matematycznych polska młodzież osiąga dobre wyniki, a nowoczesny sprzęt może pomóc wykorzystać ten potencjał.

Program darmowych laptopów dla uczniów klas czwartych wchodzi w kolejny etap realizacji, a Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło wybór dostawców sprzętu w ośmiu regionach. Wdrażanie nowoczesnych technologii w edukację ma na celu wyposażenie młodych Polaków w umiejętności cyfrowe, które są kluczowe w dzisiejszym świecie. Inwestycja w laptopy dla uczniów ma umożliwić im korzystanie z narzędzi, które wspierają rozwijanie kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.

Previous post Nowy rok szkolny 2023/2024. Sprawdź kalendarz dni wolnych
Next post Ewolucja Standardów Rachunkowości: Nowe Wyzwania dla Biur Księgowych