Podróżowanie z alergią

Jeśli planujesz wakacje lub podróżujesz chorując na alergię pokarmową, zapoznaj się z tymi kilkoma najlepszymi wskazówkami dotyczącymi podróży z alergią, aby zapewnić sobie bezpieczną i przyjemną podróż. Podróżowanie zagranicę powoduje wiele emocji, a jeśli ty lub twoje dziecko ma poważne alergie, możesz czuć lęk przed podróżowaniem. Jeśli jednak odpowiednio się przygotujesz, cała rodzina może spędzić spokojne i udane wakacje.

Przed podróżą obowiązkowo porozmawiaj ze swoim lekarzem i zasięgnij porady na temat podróżowania z poważnymi alergiami. Alergolog Bydgoszcz najlepiej jest w stanie doradzić ci w sprawie ewentualnych wymogów medycznych.

Upewnij się, że masz recepty i leki w razie reakcji alergicznej. Jeśli lecisz, zdobądź list od swojego pracownika służby zdrowia oraz kopię recepty na przewóz autostrzykawki z adrenaliną lub innych leków na pokładzie samolotu.

Skontaktuj się wcześniej z linią lotniczą i powiadom go o swoich alergiach. W przypadku alergii na orzechy zapytaj, czy opublikują komunikat ograniczający sprzedaż orzechów i produktów orzechowych podczas lotu, i poproś, aby pasażerowie nie otwierali żadnych produktów orzechowych, które kupili na pokładzie. Niektóre linie lotnicze są bardzo przychylne i zrobią to oczywiście, jeśli powiadomisz ich o ciężkiej alergii na orzeszki ziemne lub inne orzechy. Są oczywiście linie lotnicze, które nie zgodzą się na takie coś. Warto więc wiedzieć o tym odpowiednio wcześniej, aby móc wybrać takiego przewoźnika, dla którego priorytetem będzie Twoje bezpieczeństwo.

Previous post Lampy – co jest niezbędne w pokoju nastolatka?
Next post Wózki magazynowe – dlaczego opłaca się je mieć?