W dzisiejszym, technologicznym świecie bardzo dużo mówi się o bezpieczeństwie w sieci. Chociaż hakerzy i wszelkiego rodzaju cyberprzestępcy są bardzo kreatywni, możemy się przed nimi bronić, a przynajmniej wzmocnić naszą obronę. Poznaj sposoby, dzięki którym nie będziesz bezbronny wobec cyber-ataków.

Przede wszystkim trzeba na bieżąco posiadać wszystkie aktualizacje. Zarówno te dotyczące oprogramowania, którego używamy oraz wszystkich aplikacji i programów. Bardzo często jest tak, że nowe wersje posiadają ulepszone zabezpieczenia.

Kolejnym elementem jest posiadanie programów zabezpieczających. To nie musi być tylko znany wszystkim antywirus, ale również firewall. Nie możemy też zapomnieć o wyposażeniu w takie programy naszych smartfonów czy tabletów.

Trzecim sposobem, o którym słyszeli chyba wszyscy i o którym się mówi od kilkudziesięciu lat, jest nie otwieranie podejrzanych e-maili. Przez podejrzane rozumiemy te, które posiadają załączniki, mają dziwne nazwy albo pochodzą z nieznanych nam źródeł.

Następnym zabezpieczeniem jest zainstalowanie menadżera haseł, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób zgromadzić wszystkie używane przez nas hasła na stronach internetowych. Musimy tylko pamiętać, aby sam program zakodować długim i skomplikowanym hasłem.

Ostatnim sposób odwołuje się do sytuacji, w której już mamy poczucie, że mogliśmy paść ofiarą cyberprzestępcy. Jeżeli tak podejrzewamy możemy wejść na stronę internetową www.leakedsource.com albo www.haveibeenpwned.com. Jeśli znajdziemy się w bazie skradzionych danych, to lepiej zmienić dane logowania danego konta lub w ogóle je usunąć.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Algorytmy Google – Gołąb

    SEO jest często postrzegane jako czarna magia. Nie wiele osób, które nie zajmują się marke…
  • Czy warto mieć stronę internetową?

    Internet jest dziś niemal ważnym elementem w funkcjonowaniu człowieka. Używamy go do wyszu…
  • Poznaj słuchawki nowej generacji!

    Podobno muzyki słucha się duszą. Co jeżeli od teraz będziemy mogli odczuć ją na naszych ko…
Pokaż więcej w kategorii Technologia