Kiedy technik makijażu nakłuwa skórę igłą, powoduje niewielką ranę. Twoje ciało reaguje na wszystkie rany, wysyłając makrofagi, aby zamknąć ranę i pochłonąć wszelkich obcych najeźdźców. Cząsteczki pigmentu są zbyt duże, aby makrofagi mogły je zniszczyć, więc utknęły w skórze właściwej.

Kiedy pigment osadza się w skórze, organizm zaczyna metabolizować, rozkładać i usuwać pigment jako obcą substancję. Mniejsze cząstki metabolizują się szybciej niż większe. Większe cząsteczki mogą pozostać na zawsze. Żółty, pomarańczowy i czerwony mają mniejsze rozmiary cząstek, podczas gdy niebieskie i zielone są większe.

Kiedy ciało pozbywa się żółtego, pomarańczowego i czerwonego, pozostaje niebieski i zielony. Dlatego z czasem pigment rozmywa się na skórze, nawet najostrzejsze linie. Zabarwiona plama zniknie, jeśli układowi odpornościowemu uda się kiedykolwiek rozbić cząsteczki pigmentu.

Kolor niebieski nie zniknie sam. Można sobie z tym poradzić na dwa sposoby. Pierwsza to usuwanie, mamy lasery lub zmywacze – płynne rozwiązanie oświetleniowe dostępne na rynku. Istnieją różne rodzaje laserów, a także zmywacze, takie jak roztwory soli fizjologicznej lub płynne roztwory chemiczne. W niektórych przypadkach połączenie obu metod daje najlepsze rezultaty. Ten proces jest długi i wymaga cierpliwości.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
 • Pięć kroków, jak zacząć medytację

  Medytacja to jedno z zaleceń Ajurwedy. Jest wiele korzyści płynących z medytacji, jedno z …
 • kobieta z powiększonymi ustami

  Krótko o powiększaniu ust

  Pełne, pulchne i nawilżone usta dodają pewności siebie i pięknego uśmiechu. Z czasem nasze…
 • Terapia rodzinna

  Nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Związek z partnerem dotychczas …
Pokaż więcej w kategorii Zdrowie