Dlaczego microblading wygląda na niebieski?

Kiedy technik makijażu nakłuwa skórę igłą, powoduje niewielką ranę. Twoje ciało reaguje na wszystkie rany, wysyłając makrofagi, aby zamknąć ranę i pochłonąć wszelkich obcych najeźdźców. Cząsteczki pigmentu są zbyt duże, aby makrofagi mogły je zniszczyć, więc utknęły w skórze właściwej.

Kiedy pigment osadza się w skórze, organizm zaczyna metabolizować, rozkładać i usuwać pigment jako obcą substancję. Mniejsze cząstki metabolizują się szybciej niż większe. Większe cząsteczki mogą pozostać na zawsze. Żółty, pomarańczowy i czerwony mają mniejsze rozmiary cząstek, podczas gdy niebieskie i zielone są większe.

Kiedy ciało pozbywa się żółtego, pomarańczowego i czerwonego, pozostaje niebieski i zielony. Dlatego z czasem pigment rozmywa się na skórze, nawet najostrzejsze linie. Zabarwiona plama zniknie, jeśli układowi odpornościowemu uda się kiedykolwiek rozbić cząsteczki pigmentu.

Kolor niebieski nie zniknie sam. Można sobie z tym poradzić na dwa sposoby. Pierwsza to usuwanie, mamy lasery lub zmywacze – płynne rozwiązanie oświetleniowe dostępne na rynku. Istnieją różne rodzaje laserów, a także zmywacze, takie jak roztwory soli fizjologicznej lub płynne roztwory chemiczne. W niektórych przypadkach połączenie obu metod daje najlepsze rezultaty. Ten proces jest długi i wymaga cierpliwości.

Mieszkanie zakupione za gotówkę z gdańskiego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce. Previous post Florencja: plusy i minusy życia we Florencji
Next post Terapia rodzinna