Lekarz dermatolog ze Świecia trzymający w ręku stetoskop - symbol lekarski

Domowe zwalczanie trądziku – dermatologicznie potwierdzona skuteczność

Męczą Cię pryszcze i już nie wiesz co zrobić? Wyduszanie nie pomaga? Spokojnie – przestań wpisywać w wyszukiwarkę jakąś desperacką frazę, w stylu: “lekarz dermatolog Świecie”, weź kilka oddechów i wróć do tekstu.

Jeszcze tylko chwilę.

Już? Super. Mam nadzieję, że się wyluzowałaś.

Porada od lekarza do chorób skóry jest jak najbardziej pomocna, a nawet wskazana, a jednak nie wszystko wymaga pomocy specjalisty. Niektórymi problemami możemy zająć się na własną rękę. Poniższy artykuł pokaże Ci, że nie zawsze potrzebujesz pomocy dermatologa. Sprawdź sama!

Co jest pomocne w zwalczaniu pryszczy?

Przykładami pomocnych rzeczy są m.in.

  • Skórki banana
  • Olejek z drzewa herbacianego
  • Roztwór osuszający

(W razie wątpliwości co do działań tych produktów – zapytaj dobrego dermatologa. Zobaczysz.)

Skórki banana

Skórki banana pękają w szwach od składników przeciwzapalnych, takich jak cynk i witamina A, a także enzymów, które pomogą wyblaknąć blizny. Tak więc, gdy tylko mamy skazę i nie leczymy pryszcza, to używamy skórki dojrzałego banana pocierając ją bezpośrednio o pryszcz. Po 30 minutach myjemy twarz i powtarzamy dwa razy, codziennie.

Olejek z drzewa herbacianego

Drzewo herbaciane stanowi dla pryszczy potrójne zagrożenie: ma zarówno właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, aby zabić bakterie trądzikowe i usunąć istniejące pryszcze.

Reklama: lekarz dermatolog Świecie

Wypróbuj roztwór osuszający

Zanim zaśniesz, roztwór wysuszający na noc może zdziałać cuda. Taki roztwór zawiera kwas salicylowy, który odblokuje martwe komórki skóry blokujące pory, oraz balsam kalaminowy, aby ukoić i zmniejszyć zaczerwienienie.

Kobieta używająca laptopa z wynajmu laptopa, trzyma w ręku telefon Previous post Dlaczego warto wynajmować laptopa?
Mieszkanie zakupione za gotówkę z gdańskiego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce. Next post Florencja: plusy i minusy życia we Florencji