Leczenie łuszczycy to prawdopodobnie dziedzina dermatologii, w której w ciągu ostatnich 10 lat dokonał się najbardziej ekscytujący postęp. W szczególności dostępne są nowe, tak zwane „biologiczne” metody leczenia ciężkiej łuszczycy, które przyniosły doskonałe rezultaty i zrewolucjonizowały leczenie. Sprawdź: Dermatolog Świecie

Co to jest łuszczycowe zapalenie stawów?

Łuszczyca może powodować zapalenie stawów, które nieleczone może powodować długotrwałe uszkodzenie stawów. Łuszczycowe zapalenie stawów może przejawiać się zazwyczaj jako ból i sztywność, czasami w jednym dużym stawie, czasami w plecach, a czasami w rękach. Powoduje również nieprawidłowości paznokci, w tym małe wgłębienia lub białe plamy. Ważne jest wczesne rozpoznanie i leczenie łuszczycowego zapalenia stawów, zanim wystąpi długotrwałe ich uszkodzenie.

Jakie są skutki psychologiczne?

Psychologiczny wpływ łuszczycy może być ogromny, a uszkodzenia psychiczne mogą się kumulować, im dłużej choroba trwa. Pod wieloma względami jest to najgorszy aspekt tego stanu. Ignorancja ludzi i brak zrozumienia łuszczycy mogą być bardzo denerwujące. Często zdarza się, że osoby z łuszczycą, która nie jest zakaźna, są proszone o opuszczenie basenów lub o unikanie ich w transporcie publicznym. Powoduje to zwykle zakłopotanie z powodu interakcji i relacji społecznych. Osoby z łuszczycą są bardziej narażone na depresję, lęk i myśli samobójcze, szczególnie jeśli łuszczyca jest ciężka. Bardzo ważne jest, aby lekarze traktowali pacjentów z łuszczycą poważnie i otrzymywali fachową poradę i pomoc, na przykład dermatologa.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
 • Pięć kroków, jak zacząć medytację

  Medytacja to jedno z zaleceń Ajurwedy. Jest wiele korzyści płynących z medytacji, jedno z …
 • kobieta z powiększonymi ustami

  Krótko o powiększaniu ust

  Pełne, pulchne i nawilżone usta dodają pewności siebie i pięknego uśmiechu. Z czasem nasze…
 • Terapia rodzinna

  Nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Związek z partnerem dotychczas …
Pokaż więcej w kategorii Zdrowie