Leczenie łuszczycy to prawdopodobnie dziedzina dermatologii, w której w ciągu ostatnich 10 lat dokonał się najbardziej ekscytujący postęp. W szczególności dostępne są nowe, tak zwane „biologiczne” metody leczenia ciężkiej łuszczycy, które przyniosły doskonałe rezultaty i zrewolucjonizowały leczenie. Sprawdź: Dermatolog Świecie

Co to jest łuszczycowe zapalenie stawów?

Łuszczyca może powodować zapalenie stawów, które nieleczone może powodować długotrwałe uszkodzenie stawów. Łuszczycowe zapalenie stawów może przejawiać się zazwyczaj jako ból i sztywność, czasami w jednym dużym stawie, czasami w plecach, a czasami w rękach. Powoduje również nieprawidłowości paznokci, w tym małe wgłębienia lub białe plamy. Ważne jest wczesne rozpoznanie i leczenie łuszczycowego zapalenia stawów, zanim wystąpi długotrwałe ich uszkodzenie.

Jakie są skutki psychologiczne?

Psychologiczny wpływ łuszczycy może być ogromny, a uszkodzenia psychiczne mogą się kumulować, im dłużej choroba trwa. Pod wieloma względami jest to najgorszy aspekt tego stanu. Ignorancja ludzi i brak zrozumienia łuszczycy mogą być bardzo denerwujące. Często zdarza się, że osoby z łuszczycą, która nie jest zakaźna, są proszone o opuszczenie basenów lub o unikanie ich w transporcie publicznym. Powoduje to zwykle zakłopotanie z powodu interakcji i relacji społecznych. Osoby z łuszczycą są bardziej narażone na depresję, lęk i myśli samobójcze, szczególnie jeśli łuszczyca jest ciężka. Bardzo ważne jest, aby lekarze traktowali pacjentów z łuszczycą poważnie i otrzymywali fachową poradę i pomoc, na przykład dermatologa.

Komentarze z Facebooka
  • Powłoki hydrofobowe – domowy niezbędnik

    Zabezpieczenie przed wodą, płynami czy brudem różnych powierzchni to nie lada wyzwanie. Ju…
  • Inteligentne domy

    Wygoda jest siłą napędową przyjęcia nowej technologii inteligentnego domu. Jednym dotknięc…
  • Polio: kiedyś i teraz

    W Stanach Zjednoczonych od lat czterdziestych do pięćdziesiątych XX wieku polio było powsz…
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej w kategorii Zdrowie