Podkaszarka czy kosa spalinowa?

Posiadanie podwórka oznacza radzenie sobie z nieuniknionym problemem zarastania trawnika. Większość z nas radzi sobie z tym problemem, używając narzędzi takich jak kosiarka, podkaszarka lub piła spalinowa.

Reklama: sprzęty ogrodowe

O ile różnica między kosiarką a narzędziem ręcznym, takim jak podkaszarka do zarośli lub kosa jest łatwa do zidentyfikowania, nie jest tak w przypadku odróżnienia podkaszarki od kosy spalinowej. Głównie ze względu na ich niezwykle podobny sposób zaprojektowania. Prowadzi to do nieporozumień co do tego, co powinieneś kupić do użytku na swoim podwórku.

Jeśli czujesz się zdezorientowany, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby pozbyć się tego zamieszania.

Podkaszarka żyłkowa

Podkaszarka to narzędzie służące do wycinania niechcianych chwastów i trawy. Podkaszarki żyłkowe mają zwykle konstrukcję przypominającą długą rurę z mechanizmem tnącym na jednym końcu i silnikiem i uchwytem na drugim. Do ścinania trawy lub chwastów używane są elementy tnące: głowica Tap’n Go Ø 105 , żyłka Ø 2.0 mm (model SPARTA  250 TR). Niektóre trymery umożliwiają zastąpienie żyłki ostrzem do usuwania chwastów.

Unikalna konstrukcja podkaszarki pozwala na dotarcie do ciasnych przestrzeni i zakamarków, do których kosiarka nigdy by nie dotarła. Jednak kompaktowa i smukła konstrukcja oznacza, że nie będzie ona tak wydajna jak kosiarka i nie nadaje się do ciężkich prac lub pracy na dużych przestrzeniach.

Podkaszarki żyłkowe najlepiej nadają się do lekkiego cięcia chwastów i trawy na małym obszarze, takim jak trawnik lub podwórko.

Kosa spalinowa

Kosa spalinowa to kolejne narzędzie używane do ścinania chwastów i trawy. Ale do tego też służą podkaszarki. Czym więc kosy spalinowe różnią się od podkaszarek? Główną różnicą między kosą spalinową a podkaszarką jest użycie do cięcia dodatkowo ostrza tnącego zamiast samej żyłki.

Pod względem samego designu, kosa spalinowa jest mniej więcej tym samym co podkaszarka żyłkowa. Podstawowym celem kosy spalinowej jest cięcie trawy, która jest zbyt gęsta, aby można ją było ciąć za pomocą żyłki. Dlatego oprócz posiadania ostrza, wyposażone są również mocniejsze silniki dwusuwowe, które zapewniają wymaganą moc do ciężkich prac.

A teraz najważniejsze – który produkt wybrać?

Kilka czynników będzie odgrywać znaczącą rolę w Twojej decyzji, a będzie ona oparta na Twoich potrzebach i wymaganiach. Te czynniki to:

Zapotrzebowanie na energię: To, do czego potrzebujesz wycinacza chwastów, zadecyduje o twoich potrzebach energetycznych. Jeśli chcesz usunąć lekkie chwasty lub trawę na swoim podwórku lub wyczyścić linie ogrodzenia lub chodniki, wtedy podkaszarka będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jeśli jednak musisz profesjonalnie skosić chwasty lub pracować na gęstej trawie i zaroślach, powinieneś sięgnąć po podkaszarkę.

Budżet: Budżet to kolejny czynnik, który wpłynie na Twoją decyzję. Kosy spalinowe są nieco droższe w porównaniu do podkaszarek. Tak więc, jeśli masz napięty budżet, powinieneś rozważyć zakup podkaszarki żyłkowej.

Możliwości fizyczne: Ponieważ kosy spalinowe są mocniejsze, są również cięższe i wytwarzają więcej wibracji i odrzutów podczas użytkowania. Jeśli myślisz, że sobie z tym nie poradzisz, lepszym wyborem będą podkaszarki, o mniejszej wadze i mniejszej liczbie wibracji.

Previous post Pięć kroków, jak zacząć medytację
Next post Dlaczego warto kupić skuter?