Pokonaj jesień! Czyli 3 zamienniki kawy

Budzisz się rano, otwierasz oczy i liczysz na słońce zaglądające przez okno. Niestety, czas słonecznych poranków minął, noc się wydłużyła i oficjalnie powitała nas jesień. Wielu z nas reaguje na nią sennością i ogólną ospałością. Dlatego często zaczynamy dzień od kawy, aby pobudzić nasz organizm. Co jednak, jeżeli możemy wrócić do świata żywych stosując inne produkty?

Należy zacząć od tego, że kawa sama w sobie nie jest zła i pijąc ją w umiarkowanych ilościach (maksymalnie 2-3 filiżanki na dobę) może nam przynieść wiele pozytywnych efektów, np. mniejsze ryzyko zapadnięcia na depresję czy nowotwory oraz lepsza koncentracja dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu. Jednak osoby, które wolą wypijać „wiaderko” kawy dziennie powinny rozważyć zastosowanie jej zdrowszych zamienników.

Zielone koktajle warzywne. Tak, zielone warzywa, takie jak szpinak czy jarmuż, mają zdolność pobudzenia naszego organizmu. Jeżeli nie jest się fanem warzywnych mikstur bez problemu można dodać do nich ulubione owoce. Bomba witaminowa i energetyczna gwarantowana.

Zielona herbata. Trzeba jednak wiedzieć jak ją przygotować, ponieważ ten napój ma zarówno właściwości pobudzające, jak i odprężające. Chcąc dodać sobie energii, należy ją parzyć przez około 2-3 minuty, dzięki temu pozbędziemy się senności, poprawimy naszą koncentrację i zwiększymy ciśnienie tętnicze krwi.

Woda mineralna. Jak wiadomo nasz organizm potrzebuje ciągłego nawadniania i zalecane spożycie 1,5 litra wody dziennie, to minimum. Dlatego, jeżeli cały czas jesteśmy zmęczeni, a wypróbowaliśmy już wszystkie metody pobudzające, może się okazać, że w naszym ciele brakuje wody! Dodatkowo, woda mineralna wypijana zamiast kawy, pozytywnie wpływa na nasz nastrój i koncentrację.

Previous post Skandynawia we wnętrzach
Next post 5 produktów, które źle wpływają na nasz mózg