kobieta w makijażu permanentnym

Makijaż permanentny – informacje w pigułce

Jeśli chcesz uzyskać nieskazitelne wykończenie bez zbędnego zamieszania, możesz rozważyć makijaż permanentny. Ten zabieg kosmetyczny jest idealny dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na rutynowych zabiegach upiększających lub cierpią z powodu alergii na konwencjonalny makijaż. Do najczęściej zamawianych usług należą: makijaż permanentny brwi, kontur ust, permanentny eyeliner i piegi.

 

Jeśli szukasz odpowiedniego salonu medycyny estetycznej, to zdecydowanie warto zainteresować się salonami w Sosnowcu. Miasto to słynie ze specjalistów do makijażu permanentnego.

 

Makijaż permanentny – czego się spodziewać?

Po wstępnej sesji, na której omówione zostaną Twoje oczekiwania wobec mikropigmentacji, następuje dzień zabiegu. To właśnie tam możesz wykonać wszystkie ekscytujące czynności, takie jak wybranie pożądanych kolorów i konturów (sugerujemy przyniesienie ulubionej konturówki do ust lub kredki do brwi jako przewodnika). Po wykonaniu tych czynności, pióro kosmetyczne zostanie zastosowane w celu stworzenia szablonu do zabiegu. Nie ma obaw, jeśli nie będziesz w pełni zadowolona za pierwszym razem, ponieważ lekarz będzie wprowadzał poprawki aż do momentu, kiedy będziesz w pełni usatysfakcjonowana. Sama procedura nie jest bolesna, ale kremy znieczulające są stosowane przed zabiegiem i w trakcie jego trwania, aby zapewnić Ci komfort. Dobrym pomysłem może być zarezerwowanie sobie czasu wolnego od pracy, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia lekkiego obrzęku lub zaczerwienienia na tym obszarze. Bezpośrednio po zabiegu obszar poddany zabiegowi będzie wydawał się ciemniejszy i dokładniejszy, ale po kilku dniach rozjaśni się i złagodnieje.

 

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

 

Wiedza naukowa na temat makijażu permanentnego

Makijaż permanentny, inaczej zwany mikropigmentacją, to proces, w którym hipoalergiczne pigmenty (oznacza to, że nie zawierają one żadnych substancji zapachowych ani innych składników) są wprowadzane do warstwy skóry właściwej (dolnej warstwy), zazwyczaj za pomocą igły. Dzięki temu pozostaje na swoim miejscu przez cały dzień, każdego dnia, nie rozmazuje się i nie ściera. Nie musisz się więc obawiać, że podczas kąpieli w basenie czy plażowania, Twój “naturalny” wygląd zostanie zdemaskowany.

Previous post Powłoki hydrofobowe – domowy niezbędnik
twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej Next post Radiofrekwencja mikroigłowa – szczegółowy przebieg zabiegu